CHP’li Başkan Borç Batağından Kurtardı Belediyeyi

Finike’nin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, kısa vadede önlerine çıkan borç yığınına rağmen kaynaklarını doğru yönettikleri için başarılı adımlar attıklarını belirterek, 2 ayda borç batağından kurtulup, geleneksel festivali de organize etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi

Finike Belediyesi 2 ayda borç batağından kurtuldu

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nin ardından hızla hizmet üretmeye başlayan ve borç batağında olmasına rağmen sıkıntılarından hızla kurtulan Finike Belediyesi, 2 ay gibi kısa bir sürede geleneksel festivalini de organize etmeyi başardı. Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, festivalin sponsorlar aracılığı ile yapılacağı ve belediyenin kasasından 1 kuruş bile çıkmayacağını açıkladı. Festival programının açıklandığı günden itibaren haksız ve yersiz eleştirilere maruz kaldıklarını ifade eden Geyikçi, “Bilindiği üzere 26 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında Finike Festivali’nin 31’incisini gerçekleştireceğiz. Antalya’nın ve Finike halkının tam 31 yıldır sosyal yaşamında önemli bir yer tutan festivalimizi, geçmişi ile ilçemize layık bir şekilde gerçekleştirecek olmanın gururu içerisindeyiz” dedi.

KARALAMAYA DÖNÜK ELEŞTİRİLER

Başkan Geyikçi, “Her türlü yapıcı eleştirinin demokrasinin bir gereği ve gelişimin arkasındaki en büyük itici güç olduğuna inandığımızı belirtmek isterim. Göreve geldiğimiz günden bu yana her şeyi Finike halkı ile şeffaf bir şekilde paylaşmama rağmen, gerçekleri muhatabına sormadan, bu gibi karalamaya dönük eleştirilerin sadece şahsıma değil aynı zamanda Finike halkı adına yürüttüğüm bu asil kuruma da yapılması, bu eleştirilere sessiz kalmamızın önündeki en büyük engeldir. Henüz göreve geldiğimizin 2’inci ayında tamamen yıpratmaya dönük ve gerçeklerden habersiz yapılan bu eleştirileri yapanları da Finikeli hemşerilerime havale ediyorum” diye konuştu

ÇALIŞANLARIN MAAŞLARI ÖDENİYOR

Yazılı bir açıklama yaparak, Finike yönetimine zorlu bir görev olduğunu bilerek talip olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Zor zamanlar geçirdiğimiz doğrudur fakat Finike Belediyesi’nin öz kaynakları ve sermayesi, dürüst ve doğru yönetildiği takdirde kendi kendini idame etmeye hatta daha fazlasını yapmaya yeterlidir.

Öncelikle; personel maaşlarının gecikme nedeni halkımızın mağduriyet durumu göz önüne alınarak daha önceki dönemde ödenmemiş olan 300 parsel Şubat ayı taksitine ödeme önceliği verilmiş olmasıdır. Bayram öncesinde geçmişe dönük tüm personel maaşlarının ödendiğini de belirtmek isterim.” dedi.

BELEDİYENİN KASASINDAN 1 KURUŞ BİLE ÇIKMAYACAK

Geyikçi Finike Belediyesi’nin sürdürülebilir bir ekonomik modele kavuşması için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüklerini vungulayarak, şunları söyledi: “Bu bağlamda emekçi kardeşlerime de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Maaş durumlarına bakmaksızın onlar da özveriyle Finikemiz için çalışmalarına devam etmişlerdir. Festival giderlerinin sponsorlar ve festival için kurulacak pazar alanının gelirleriyle karşılanacağının, yani belediyemizin kasasından para çıkmayacağının da bilgisini paylaşmak isterim. Bu ve bunun gibi karalama çalışmalarını yapanların niyetleri apaçık ortadadır. Bu çaba kendi çıkarları ile uyuşmayan, Finike’mizin kaynaklarının hak ve hakkaniyet çerçevesinde dağıtılmasına karşı çirkin saldırılarla istedikleri düzeni geri getirme çabasıdır. Buna asla izin vermeyeceğiz. Dönüp baktığımızda aynı kesimlerin aylarca sigorta primleri ve ikramiyeler ödenmediğinde, Finike’miz borç batağına sürüklendiğinde seslerinin hiç çıkmadığı hatta alkış tuttuklarını da çok iyi biliyoruz. Bizler Finike’mize olan borcumuzu ona hizmet ederek ödeyeceğiz.

Bu Haberi Paylaşın;

Hakkında; ÜLKEDE GÜNDEM

Tüm yazıları; ÜLKEDE GÜNDEM →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir