Belediye avukatı kayyıma çalışmış

Şırnak’ın Cizre ilçesinde seçimlerden önce kayyım da olan kaymakam Faik Arıcan’ın 15 günlük maaşı için belediyeyi icraya veren avukatının, Arıcan tarafından tam zamanlı sözleşmeli avukat olarak belediyede işe alındığı ve halen görevinde olduğu belirlendi.

Cizre Belediye Başkanlığı, Şırnak Barosu’na başvurarak, çalıştığı kurumu icraya veren avukat için gerekli işlemlerin başlatılmasını istedi.
 

Cumhuriyet’ten Mahmut Oral’ın haberine göre, Cizre’de hem kaymakamlık, hem de seçimler öncesinde belediyede kayyımlık yapan Faik Arıcan, 15-31 Mart tarihleri arasında kalan 15 günlük belediye başkanlığı vekaleti maaşının, banka hesabına yatmadığını öne sürerek, belediyeyi icraya verdi.

Kaymakam Arıcan’ın faziyle birlikte 6 bin 825,32 TL alacağı olduğu ileri sürülen icra işlemlerini ise Cizre Belediyesi’nde tam zamanlı sözleşmeli avukat olan Ö.Y.’nin yaptığı ileri sürüldü. Avukat Ö.Y.’nin, Arıcan kayyım olduğu zaman belediyede işe başlatıldığı belirtildi. Arıcan’ın kayyım olduğu dönemde, Cizre Belediyesi’nin 2 yol ve Cumhuriyet Meydanı’nın da aralarında bulunduğu birçok mal varlığını Emniyet Müdürlüğü ve diğer kamu kurumlarına devrettiği ve belediyenin 220 milyon 793 bin TL borçandırıldığı da anlaşılmıştı.

Bu Haberi Paylaşın;

Hakkında; ÜLKEDE GÜNDEM

Tüm yazıları; ÜLKEDE GÜNDEM →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir