Bahçeli’den Cemal Enginyurt’a tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un açıklamalarının bundan sonra partiyi bağlamayacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliMHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt‘un yerel seçim değerlendirmeleri sonrasında konuyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

MHP politikalarının nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığının belli olduğuna ve bilindiğine işaret eden Bahçeli, parti yöneticileri, parti üyeleri, milletvekilleri ve diğer teşkilat mensuplarının belirlenmiş politik ilkelere aynen uymakla mükellef olduğunu bildirdi.

Bahçeli, “Bu kapsamda, partimizin siyasi faaliyetlerinin belirlenmesinde, parti politikalarının tezahürüyle birlikte kamuoyuna aktarılmasında Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt’un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi’ni bağlamayacaktır” ifadesini kullandı.

CEMAL ENGİNYURT NE DEMİŞTİ?

Cemal Enginyurt Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “AK Parti’nin durumu 31 Mart’ta hiç de iyi görünmüyor, gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor” diye konuşmuştu.

ENGİNYURT’TAN YENİ AÇIKLAMA

Enginyurt, Bahçeli’nin açıklamasından sonra ”Genel başkanımız doğru söylüyor, açıklamalarım MHP’nin resmi görüşünü bağlamaz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın;

Hakkında; ÜLKEDE GÜNDEM

Tüm yazıları; ÜLKEDE GÜNDEM →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir